Para transfer devi Western Union, bol Grammy ödüllü şarkıcı Wyclef Jean ortak bir projeye imza attı. Program çerçevesinde, hip-hop müziğin önde gelen isimlerinden Jean, Times Square'de özel bir konser verecek ve Western Union da, sanatçının ülkesi Haiti'de insan hakları için mücadele veren Yele Haiti isimli organizasyona 225 bin dolar bağışta bulunacak.

Western Union, Wyclef ile pek çok alanda işbirliği yapacak ve ikilinin çalışmaları, projeleri hem kurumun reklamlarında hem de etkinliklerinde kendini gösterecek.

W.U'nun 'Random Acts of Giving' adını verdiği kampanya ile, Times Meydanı'nda bir imza programı da gerçekleştirilecek.

Ayrıca W. U,  9 Kasım'da Wyclef ve 2 bin New York'lu hayranını Nokia Theater'da biraraya getirecek. İkili, aynı zamanda ABD'lilere, tatil kampanyasının bir parçası olarak, değeri 250 bin doları bulan hediye kartları dağıtacak.

W.U, aynı zamanda şarkıcının adınıh ve fotoğrafının üzerinde basılı olduğu 'Wyclef Jean Visa' kartlarını da kullanıcılarına dağıtacak. Kart, www.westernunion.com/wyclef adresinden temin edilebilir.

Jean projeyle ilgili, "W.U ailesinin bir parçası olmaktan dolayı gururluyum. Yıllarca, para göndermede W.U'ya güvendim. Şimdi tüketiciler, yeni hazırlanmış Visa hediye kartları ile nakit armağanlarını güvenli bir şekilde alabilecekler," diye konuştu.