Boston'da bir mağazada satış temsilcisi olarak çalışan bir adam gay evlilikler aleyhine konuşunca işten atıldı. 24 yaşındaki Peter Vidala, müdürünün gay evlilikler konusunda hassas olduğunu bilse muhtemelen böyle konuşmayacak şu an işinin başında olacaktı.

Peter, Logan Havaalanındaki Brookstone mağazasında, mesai saati içinde gay evlilikleri eleştiren bir konuşma yaptı. Ancak müdürünün bu sözlere tepkisi onu işten çıkarmak oldu.

Talihsiz kasiyer, "Beni işten çıkarma sebepleri işimi doğru düzgün yapmamam değildi. Kovuldum çünkü homoseksüelliğin yanlış olduğunu dair düşüncemi ifade ettim." diye konuştu.

Vidala, mağazada çalışmaya başlayalı henüz birkaç hafta olmuştu ve bir başka kadın çalışanın kadın partneriyle evlenmesini eleştirmişti.

Bu konuşmanın ardından kadın çalışan insan kaynaklarına gitti ve sohbet ettiği arkadaşını şikayet etti. Şikayeti takiben de Vidala işten atıldı.

Brookstone yaptığı açıklamada, bu tür tavırlara sıfır tolerans politikası güttüklerini açıkladı.

Kovulma mektubunda ise şunlar yazıyordu, "Massachusetts eyaletinde hemcinslerin evliliği yasal bir durum ve sizin bu konudaki yorumlarınız uygunsuz ve profesyonellik dışıdır. Kendi görüşlerinizi işyerinde başkalarına empoze etmeniz kabul edilemez."

Turkishny.com / Gülten Sarı