Perspectives Charter Schools'un kantininde onlarca öğrenci yemek savaşı yapınca ortalık bir anda karıştı. Tepsilerin dahi havada uçuştuğu yemek savaşında polis, yaşları 11 ila 15 arasında değişen 25 öğrenciyi gözaltına aldı.

Chicago'da bir Charter Okulu'nda yemek savaşına karışan öğrenciler serbest bırakıldı. Ancak aileleri, çocukları hakkında tutulan suç kayıtlarının ileride onların iş yaşamına olumsuz etki yapmasından korkuyor.

Olaya tanıklık eden öğrencilerden Jordan Grevious, "Son gördüğüm şey havada uçuşan turuncu bir tepsiydi." diyerek durumun vehametini anlatıyor.

Yemek savaşında fırlatılan nesneler yüzünden 3 öğrenci yaralandı. Öğrencilerden Porche Carter, yaralılardan birine yardım etmek istediğini ancak yakalanıp kelepçelendiğini iddia etti.


Kavganın çıkış nedeniyle ilgili öğrenciler, bir görevlinin kendilerine hayvan diye hakaret ettiğini iddia etti. Öğrenciler 6. Bölge karakolunda tutulurken, ailelerinin gelişiyle serbest bırakıldı.

Öğrencilerden birinin ablası Andra Reed, "Öfkeliyim. Çok kızgınım. Zaten siyah olduğumuz için durumumuz zor. Şimdi bir de ceza sicili var." diyerek kızgınlığını ortaya koydu.

Turkishny.com / Gülten Sarı