Üç kadın arkadaş, çocuklarını da yanlarına alarak Pazar akşamı araçlarıyla bir gezintiye çıktı. Gaz almak için bir gaz istasyonuna girdiler. Sonra olanlar oldu. Eli silahlı bir adam karşılarına çıktı ve kurşun yağdırmaya başladı.

Üç kadın da olay yerinde yaşamını kaybederken, çocuklar saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Öldürülen kadınlardan Raykel N. Gathing'in kardeşi Dereck Brown "Kardeşim, arabayla dolaşmaya çıktıklarını ve döneceklerini söyledi. Sonra da öldürüldükleri haberi geldi." diye konuştu.

Cinayete kurban gidenlerden bir diğerinin adı Jaimaca McDnaiel ve diğeri de Tanikia Harvey. Üçünün de ortak özelliği henüz 30 yaşına bile gelmemiş olmaları. Üç kadının, yaşları 1 ila 8 arasında değişen 3 çocuğu vardı. McDaniel'in üç çocuğu da araçta onlara eşlik ediyordu.

Üzerlerine kurşun yağdırılan kadınlar Kenneth Hall Bölge Tıp Merkezi'ne götürüldü ancak kurtarılamadı.

Olay gecesi polis saldırganı yakaladığını açıkladı. Yakalanan kişinin, McDaniel'in eski erkek arkadaşı olduğu belirtiliyor. McDaniel'in annesi Emma, kızının yakalanan adamla ilişkisini bitirdiğini ancak adamın sürekli kızını rahatsız ettiğini ve 'kendisi ona sahip olamazsa kimsenin de olamayacağı' tehdidinde bulunduğunu söyledi.

Soruşturmayı yürüten yetkililer, McDaniel'in kurşunların hedefi olmamaları için çocuklarının üzerine kapaklandığını açıkladı.

Turkishny.com / Gülten Sarı