Denver'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 27 yaşındaki Aaron Siebers isimli bir adam, düşüp yırttığı işyeri kıyafetleri nedeniyle tepki almamak için, işe gitmeme bahanesi uydurmak için kendini bıçakladı. Ardından da, polise gidip 3 Hispaniğin kendisine saldırdığını söyledi. Fakat, olay yerindeki kameralar 'uyanık' işçinin yalanını ortaya çıkardı.

Blockbuster'de çalışan Aaron, iş çıkışında kay kay yaptı ve düşüp iş kıyafetini yırttı. İş yerinde, yıpranmış kıyafeti nedeniyle üsleri tarafından olumsuz rapor tutullmasından endişe eden Aaron'un aklına korkunç bir fikir geldi. İşyerini arayıp durumu bildirmek yerine 'dahi' Aaron kendisini bacağından, midesinden ve yüzünden bıçakladı.

Sonra da polise giden ve 3 Hispanik erkeğin kendisine saldırdığını söyleyen Aaron'un yalanı incelenen kamera görüntüleriyle ortaya çıktı. Aaron, bacağında hayli derin bir yara açmıştı.

Polisin tespitinin ardından kendini bıçakladığını kabul eden Aaron, işini kaybetmemek adına böyle bir delilik yaptığını itiraf etti. Aaron, sahte bilgiyle polisi kandırmaya teşebbüs suçuyla yargılanacak.

Turkishny.com / Gülten Sarı