Elk Grove'da bir anne, hiç arkadaşı olmayan kızı için internete girdi ve sitelere kız arkadaş aradığını belirttiği ilanlar bıraktı. Diğer tüm çocuklar gibi Jessica Long da arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirmek istiyor. Bisiklete binen ve Lego'dan harikalar yaratan Long'un en büyük sıkıntısı hiç arkadaşı olmaması.

Kızının bu durumuna üzülen anne de, Long'a 13-14 yaşlarında kız arkadaşlar bulmak için interneti kullanmaya karar verdi. Anne, internete ilanlar bıraktı ve kızına arkadaş aradığını belirtti.

Elk Grove Online'daki blog'a davetiye bırakan anne Amy Long, kararın riskli ancak kızı için arkadaş bulmaya değer olduğunu söyledi. İnternette pek çok tuhaf şey olduğunu bildiğini söyleyen anne, bu nedenle kızıyla birlikte yeni arkadaşlarla tanışmaya gideceğini kaydetti.

Anne, "Jessica için arkadaş edinmek kolay değil. Bir yıldır geçirdiği araba kazası nedeniyle sıkıntılı ve hala sınıf arkadaşları onunla dalga geçiyor.

Şu ana kadar ilana bir aile yanıt verdi. İki aile yakında buluşmayı planlıyor. Aile terapistleri ise, en iyi ailenin çocuklarının arkadaşlarını bilen ve tanıyan aileler olduğunu belirtiyor.

Turkishny.com / Gülten Sarı