Belki de milyonda bir yaşanacak bir olay gerçek oldu ve 5 kız kardeşten dördü meme kanserine yakalandı. Aile üzerinde dolaşan felaket bulutu bununla da kalmadı o dört kız kardeşten biri ne yazık ki yaşamını yitirdi.

Pembroke, Mass.'te meme kanserine yakalanan dört kız kardeşten en genç olanı yaşamını yitirdi. Diğer 3'ü ise hayatta kalma savaşı veriyor.

Bu illete en önce 46 yaşındaki Paulo Swanson yakalandı. Paulo aylar önce verdiği bir demeçte, "Haberi aldığımda yumruk yemiş gibi oldum. Kardeşlerime göre daha dayanıklı olduğum için hastalığın beni bulduğunu düşündüm. Daha sonra onlar da kanser oldu." diye konuştu.

Paulo hastalığını ilk kez 2002 yılında keşfetti. 5 yıl sonra rahatsızlığı yeniden ortaya çıktı ve vücudunun diğer bölümlerine de yayıldı. Sonrasında da 3 kız kardeşte daha saptandı.

Kızkardeşlerden Trish Swanson 2007'de bu hastalığa yakalandı. İki kardeş kendilerine "kanser ikizleri" diyorlardı. Ta ki bir ay sonra Debbie de de aynı sorun ortaya çıkıncaya dek. Ve son olarak da Lisa Swanson'da hastalık hortladı.

Kardeşlerin anneleri de yumurtalık kanserinden hayatını yitirmiş. Bu nedenle ailede kanser olma riski çok yüksek.  BRCA olarak bir gen kızkardeşleri bu hale getirmiş durumda.

Paula mücadeleyi kaybetti ve geçen hafta yaşamını yitirdi. Şimdi diğer kardeşleri de onunla aynı sonu paylaşmaktan korkuyor.

Turkishny.com / Gülten Sarı