Columbia, Güney Carolina'da annesinin sıktığı böcek ilacından zehirlenen 10 aylık bir bebek yaşamını yitirirken, 2 yaşındaki erkek kardeşi de zehirlenme nedeniyle yoğun bakıma alındı. Duman yaratarak böcekleri öldüren bir sprey bu kez henüz 10 aylık olan bir erkek bebeğin yaşamına mal oldu ve abisini de komaya soktu.

Anderson Kent Şerif yardımcısı Don McCown, çocukların annesinin Williamston'daki evlerinde, ortaya çıkan böcek sorunun gidermek için böcek öldürücü sprey kullandığını söyledi. 25 yaşındaki anne Elizabeth Whitfield, 911'i arayarak minik oğlunun nefes alma problemi yaşadığını söyledi.

Olay yerine gelen doktorlar, ailenin üç üyesini de hastaneye kaldırdı ancak 10 aylık olan Jacob Whitfield kurtarılamadı. Abisi Kenneth ise başka bir hastaneye sevk edildi ve solunum cihazına bağlandı.

Anne, ilaçlama sırasında koruyucu bir kıyafet giymiş ancak daha sonra duş almak için kıyafetlerini çıkarmış ve sonrasında da nefes alma problemleri yaşamış.

Polis evde 8 kutu böcek ilacı buldu. Anne, ilaçların üçünü eve taşınmadan önce kullanmış, böceklerin ölmediğini görünce de diğer spreyleri sıkmış.

McCown, pek çok kişinin bu ilaçlamayı ayda ya da iki ayda bir kez yaptığını ancak annenin bir haftada iki-üç kez ilaçlama yaptığını söyledi. Anne ise, ilacın üzerinde yazan talimatlara uyduğunu belirtti.

Turkishny.com / Gülten Sarı