CATA Chamber San Francisco`da ikinci proramını yaptı. San Francisco Tanışma ve Bilgilendirme semineri San Francisco Conference Center binasında yüz kişiyi aşkın katılımla gerçekleşti.

Kokteyl ile başlayan programda iş dünyasının farklı branş ve kollarında faaliyet gösteren üyeler ve misafirler tanışma fırsatı buldu. Tanışma ve fikir alışverişinin çok verimli olduğu programa Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Ticari Ataşesi Selen Eryüce iştirak etti.

Sunuculuğunu Intel’deki başarılı mühendislerden Dilşad Çavuş’un yaptığı program , ÇATA Chamber San Francisco temsilcisi Dr. Süleyman Bahçeci’nın açılış konuşması ile başladı. Ardından ÇATA Chamber Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Remzi Öten Kaliforniya Türk AmericanTicaret Odasının misyon ve vizyonu ve hedeflerini anlatan tanıtıcı konuşmasını yaptı.

Los Angeles Ticari Ataşesi Selen Eryüce Ataşeliğin görevleri hakkında konuşma yaptı. Kaliforniya'da yaşayan aynı ülke ve aynı duyguyu paylaşan vatandaşlar olarak iki ülke arasında güçlü bir ilişki için ticari alanda yapılması gerekenleri anlattı. Bu konuda temsil ettiği makam olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.Cata Chamber`in yapmış olduğu faaliyetlerden övgü ile söz eden Ataşemiz programların daha da güçlenerek devamını istediğini belirtti.

Programın son kısmında Kaya Tax şirket sahibi Hakan Kaya'nin şirketler ve vergi kuralları hakkında vermiş olduğu seminer ilgi ile takip edildi. Bu güzel sunumun ardında soru cevap kısmında dinleyicilerin soruları Hakan Bey tarafından cevaplandı.

Misafirlere seminer sunularının ve katılımcıların card vizitlerinin kopyalarını içeren birer dosya verildi. Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebi ile bayan katılımcılara birer gül takdim edildi. Programa iştirak eden herkesin ortak temennisi bu gibi güzel organizelerin devam etmesi ve bu programlarla toplum olarak daha güçlü ve aktif hale gelmek oldu.

Turkishny.com