ABD'de iki kafadar hırsız yüzlerine yaptıkları kalıcı dövmelerle hırsızlık yapınca polise yakalandılar. Carroll, Iowa'da yaşanan bu sıradışı olay, polisleri ve görgü tanıklarını da şok etti.

Biri 20, diğeri 23 yaşında iki erkek, yüzlerine çizdirdikleri kalıcı dövme ile bir evi soymaya kalktı. Ancak iki adamın yüzündeki dövmenin, sadece karalamadan ibaret olması ve bir anlam taşımaması hayli şaşırttı.

Polis, yüzleri boyalı iki adamın bir eve girmeye çalıştığı yönünde ihbar almasının ardından Matthew McNelly ve Joey Miller isimli kafadar polis kontrolü sırasında yakalandı.

Carroll Polis şefi Cayler, yaptığı açıklamada hırsızların yüzlerindeki anlamsız dövmenin yakalanmalarında önemli rol oynadığını kaydetti. Cayler, "Hırsızlar yakalandığı sırada muhtemelen polisler gülüyordu çünkü daha önce yüze böyle manasız bir dövme yapıldığını görmemişlerdir," diyerek durumun garipliğini gözler önüne serdi.

Cayler, hırsızlardan birinin, sevgilisinin kendisini aldattığından şüphelendiği için eve girdiğini belirtti. Cayler, 'Ancak daha önce hiç böyle komik ve güldüren bir dövme görmemiştim. Buna karşın ikisi iyi bir ikili oluşturmuş." yorumunu yaptı.

Her iki adam da hırsızlık suçlamasıyla yargılanacak. Ayrıca, McNelly alkollüyken araç kullanma suçundan da yargılanacak.

Cayler, "25 yıldır burada polis şefiyim. 28 yıldır da polisim ve beni güldüren çok şeye rastladım ancak bu durum muhtemelen en komiği" diye konuştu.

Turkishny.com / Gülten Sarı