9 yaşındaki minik Elizabeth Olten'in toprağa verildiği gün, 15 yaşındaki bir başka kız da mahkemede bu cinayetle ilgili yargılanıyordu. Herşey Olten'in bir hafta önce arkadaşının evinden kendi evine dönerken ortadan kaybolmasıyla başladı. St. Martins Missouri'de polis kızı bulmak için çok uğraştı ancak bulamadı. Komşuları ve ailesi kızı her yerde aradı.

Daha sonra Cole Country şerif bürosu, minik kızın katil zanlısıyla ilgili bir ipucu buldu. İpucu onları ailenin tanıdığı birine götürdü. Zanlı, ne bir seks suçlusu ne de sapıktı, aksine 15 yaşında bir kızdı.

Polis, 15 yaşındaki kızı gözaltına aldıktan sonra, kız, polisi Olten'in cesedinin bulunduğu yere götürdü. Ancak ceset o kadar iyi sağlanmıştı ki polis bulmakta zorlandı. Yetkililer, fiziki ve yazılı kanıtların katilin 15 yaşındaki kızı işaret ettiğini belirtiyor. Tüm bu sürecin ardından kız birinci derece cinayetten yargılanmaya başladı.

Mahkemenin, kızın cinayet nedeniye yetişkin mahkemesinde yargılanıp yargılanmayacağına karar vermek için toplantığı sırada, Olten de kızlarını tabutla birlikte son yolculuğuna uğurluyordu.

Aile, mahkemede yer almak yerine kızlarının kaybı nedeniyle yas tutmayı tercih etti. Cenaze töreninden sonra havaya pembe balonlar bırakan aile, kızlarının anne olma hayali kurduğunu, diğer insanları çok sevdiğini belirtti.

Turkishny.com / Gülten Sarı