New Jersey'in Cumhuriyetçi Vali adayı Chris Christie, mevcut vali Demokrat Jon Corzine'yi kendisi hakkında şişman ilanları bastırdığı için istifaya davet etti. Halen valilik yapan Demokrat aday Corzine, Cumhuriyetçi rakibiyle yarışta "Hey ayağa kalk ve şişman olduğunu söyle" reklamları bastırınca tepki topladı.

Cumhuriyetçi aday Christie de hem valinin istifasını istedi hem de seçim gününde "kazanan şişman" olacağını söyledi.

Christie, "Hayli şişmanım Don" derken, Cumhuriyetçi aday tam 250 kilo.

Demokrat aday Corzine, Eylül ayında televizyonda yayınlanan reklamlarında rakibini araçtan yavaşça inerken göstermiş ve Christie'yi motorsikletli birine çarparak yaraladığı trafik kazasında aldığı cezaya atıfta bulunarak 'ağırlığını etrafa sıçratmak'la suçlamıştı.

Benzer şekilde Corzine'in yardımcıları da Christie'nin kilolarına dokundurmuştu.

Kiloları ile dalga geçilen TV reklamı sorulduğunda Christie, "çok aptalca" ve "düşük seviyeli" yanıtını vermişti.

Christie, "Eğer şişmansam, en azından öne çık ve şişman olduğumu söyle. O korkak gibi davranıyor ve "hayır hayır hayır, bunu demek istemedim. Hey adamım şişmansam şişmanım. Ekonomimizi canlandırmak zorundayız. Dunkin Donuts, pankekler yemeliyiz ki insanlar çalışacak iş bulsun" diye konuştu.

Şişmanlara vergi indirimi yapılması önerisine de sahip çıkan Christie, "Eğer seçildiğimde bu sözümü tutmazsam, acımasızca arkamı tekmelersiniz." dedi.

Turkishny.com / Gülten Sarı