ABD'de hırsızlıktan yargılanan bir kişi mahkeme salonuna yanında getirdiği insan dışkısını fırlattı. Dışkı, avukatın ve jürinin üzerine, yüzüne bulaştı. San Diego'da, hırsızlıktan yargılanan bir kişi yanında getirdiği insan dışkısını avukatına ve jüriye fırlatınca tam 31 yıl 4 ay hapis cezası aldı.

38 yaşındaki Weusi McGowan, hırsızlık, meskene tecavüz, saldırı ve dışkı fırlatma suçlarından rekor bir hapis cezası aldı.

San Diego Yüksek Mahkemesi Hakimi Judge Frank Brown, McGowan'ın, Lancaster'daki California Eyalet Hapishanesinden tutulmasını salık verirken, savunma avukatı McGowan'ın akıl sağlığının kontrol edilmesini istedi.

Mahkeme kayıtlarına göre, McGowan 2007 Ekim'inde Barrio Logan'da bir soygun gerçekleştirdi. McGowan, 54 yaşındaki bir adamı da kafasından yaralayarak soyma suçundan hüküm giydi.

Jüri seçimi sırasında da McGowan, yargıçtan yargılamayı geçersiz kılmasını talep etti. Buna gerekçe olarak da, jürinin baskı altında olduğuna inanmasını gösterdi. Yargıç Fraser, hakkında iddiada bulunulan 4 jüri üyesi ile görüştü ve onları azletti. Daha sonra da jüri seçim süreci devam etti.

Yine mahkeme kayıtlarına göre, McGowan yargılama boyunca gürültücü ve kavgacı bir tutum benimsedi.

Son olarak da sanık, jürinin mahkemeye girdiği bir sırada elindeki dışkı dolu çantayı üzerlerine fırlattı.

Turkishny.com / Gülten Sarı