Los Angeles’ta Ermeni asıllı rakibine karşı Belediye meclisi üyeliği için yarışan aday Christine Essel Türk toplumuyla bir araya geldi.
Essi, Los Angeles’ta yaşayan Türklerden yerel seçimlerde oy kullanıp, destek istedi. Los Angeles Kıbrıs fahri konsolosu Mehmet Mustafoğlu'un Beverly Hills'deki villasında kendisi adına düzenlediği yardım yemeğine katılarak Türk-Amerikan toplumundan iş adamları ile bir araya geldi. Ermeni rakibi Paul Krekorian'a karşı yarışan Essel, Belediye Meclisi'nde gerçekleştireceği projelerini anlattı, Türk toplumundan 30 Aralık'ta gerçekleşecek seçimlerde oy kullanmalarını ve kampanyasına destekte bulunmalarını istedi.

Los Angeles'daki Erm eni toplumunun yerel seçimlerde çok oy kullanmadığı fakat bu seçimlerde Ermeni asıllı bir aday olduğu için kullanılacak oy sayısının artacağını belirten Essel, “Biz Irkçılık üzerinden siyaset yapak istemiyoruz. Krekorian ise bunun aksini yapıyor. Amerikalıların oy verirken umurunda olan, bir Ermeni adayın anlattığı tarihi hikayeler değil, o adayın Los Angeles’a ekonomik anlamda ne tür getiriler sağlayacağı olmalıdır. Ekonomik kriz olduğu için seçim kampanyamızı bu mantıkta yürütüyoruz. Yeni kurulan ufak işletmelere danışmanlık, özellikle gelebilecek yeni krizler içinde var olan yerel şirketlere yönelik acil yardım planlarımız var" dedi.

ANKA