ABD'nin Teksas eyaletinde bir mini market çalışanı, müşterinin 1 milyon dolar kazandığı piyango biletini cebine indirip, sırra kadem bastı. 67 yaşındaki Willis Willis, Lucky Food Store adlı dükkana gelip, Mega Milyon piyango biletine bir şey çıkıp çıkmadığını öğrenmek istedi.

Teksas Üniversitesi'nde öğrenci olduğu belirtilen 25 yaşındaki dükkan çalışanı Pankaj Joshi, bileti cihaza tarattı ve sayıların tuttuğunu gördü. Ancak Willis'e kuponuna bir şey çıkmadığını söyledi ve kuponu cebine attı.

Daha sonra Austin'e giderek kuponu bozduran Joshi'nin kaçışı başladı. 25 Haziran'da bileti bozduran Joshi, 750 bin doları açtırdığı birkaç banka hesabına yatırdı.

Olay çok geçmeden anlaşıldı. Willis polise başvurdu. Dükkanın diğer çalışanlarının Teksas Piyango Komisyonu'na Joshi'nin hiç piyango bileti almadığını bildirmesi ve yetkililerin de kazanan biletin Willis'in anlattıklarına uygun olarak 29 Mayıs'ta satın alındığını ve 31 Mayıs'ta dükkanda cihaza taratıldığını belirlemesi üzerin polis, Joshi hakkında arama emri çıkarttı ve bankaya yatırılmış olan 365 bin dolardan fazla paraya ek koydu.

Ancak hazirandan beri kaçak durumda olan Joshi'nin bulunması zor görünüyor. Genç adamın memleketi Nepal'e dönmüş olabileceğini düşünen polis, ailesine ve yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.

Açılan mahkemede de Joshi, bir piyango ödülüne hileyle el koymakla suçlandı. Bu suçun cezası 20 yıla kadar hapis olabiliyor.

Teksas Piyango Komisyonu sözcüsü, piyango bileti alanların biletleri alır almaz imzalamaları gerektiğini söyledi. Willis ise her ne kadar giden para konusunda üzgün olsa da bilet almaya devam ediyor.