Billi Gordon 1.82 cm boyunda ve tam 317 kilo. Üstelik sol uyluk kemiğinin üzerinde kocaman bir kalıcı et büyümesi var. O şimdi Cedars-Sinai Tıp Merkezi'nde hastalığına çare arıyor. Gordon kilo almaya ve vücudundaki şişlik büyümeye devam ederse kısa bir süre sonra yaşamını kaybedecek.

Vücudu nedeniyle gözyaşı döken Gordon, "Hastane yatağındaki büyük siyah adam olacağım," diyor.

Hayatının büyük bir bölümünde o zaten siyah, iri bir adamdı. Ancak o şişmanlığını her zaman espri unsuru yapmayı bilmiş hatta tiyatral bir komedi kariyeri edinmişti.

55 yaşındaki Gordon büyük bedenini yıllar boyu görmezden geldi ve onun neden olduğu sonuçları önemsemedi ve bir gün vücudu onun bu umursamazlığına dur dedi.

Üzerine giydiği hastane önlüğü bile Gordon'un sol uyluğunda büyüyen et parçasını kapatmaya yeterli olmuyor. Şimdi o et parçası bacakları ve hatta ayağında da büyümeye başladı.

Yani Gordon genişledikçe yaşamı daralıyor. Bu yaz sonunda Gordon artık kırmızı Mustang'ına sığamaz olmuştu. Yağ aldırma ameliyatı için fazla şişman olduğu için operasyon yapılamıyor.

Son 1 aydır sürekli hastanede yatan Gordon'un vücudundaki şişlikler onun yürümesini engelliyor ve hatta yere değiyor. Kardiyolog Walter Kerwin, "Gordon ilk kez kalkıp yürüyememekten korkuyor," diyerek durumun ümitsizliğini anlatıyor.

Gordon'un MRI'ının çekilmesi gerekiyor ancak hastanede MRI makinesi yok. Gordon'un başka bir hastaneye nakli mümkün ancak en büyük MRI makinesi 249 kiloluk. Yani Gordon o makineye sığamıyor. Şimdi Los Angeles Hayvanat Bahçesindeki MRI'a götürülmesi tartışılıyor.

Buna karşın Gordon bir an önce zayıflamaz ve hastalığı teşhis edilmezse bir süre sonra yaşamını kaybedecek.

Turkishny.com / Gülten Sarı