Los Angeles'ta bir grup lise öğrencisi, kendilerini Beyaz Saray'a davet ettirebilmek için Obama'ya seslerini duyuran bir dizi çalışmaya imza attı. Onlar video klipler çekti, şarkılar besteledi. Herşey Obama'dan Beyaz Saray'a davetiye koparabilmek için.

Mia Henry, Barack Obama'ya iPhoto'yu nasıl kullanacağını, onunla nasıl resim çekeceğini ve bilgisayara, mp3 çalara yükleyeceğini göstermek istiyor. Mia aynı zamanda Barack Obama Dijital Medya Takımının bir üyesi. Tıpkı Crenshaw Lisesi bir grup öğrencinin de üyesi olduğu gibi. Onların tek amacı Beyaz Saray'da başkanla birlikte olabilmek.

Haberin videosunu izlemek için tıklayınız!

Grubun üyesi olan Mia, "Başkana üniversiteye gitme ve otistik çocuklarla birlikte çalışma, onları eğitme hayallerimi anlatırdım," diyerek geziyi neden istediğine değiniyor.

Barack Obama'nın vizyonundan etkilenen öğretmen Daphne Bradford, Los Angeles'ın yoksul mahallelerinde bulunan Crenshaw ve Dorsey liselerinde, öğrencilerin teknolojiyi öğrenmesi için böyle bir proje geliştirmiş.

Mesela Obama Dijital Medya Timi, teknolojiyi dijital sanat yaratmak için kullanıyor. Hedeflerini ise, "Beyaz Saray Yolculuğu" olarak nitelendiriyorlar. Takım üyeleri şimdiden başarıya ulaşmışlar bile. Çünkü öğrencilerin her biri Apple'ın iLife yazılım sertifikasının sahibi olmuş.

Öğrenciler Obama'ya ulaşmak için video mektuplar hazırladı. Bu video mektuplar, Black Eyed Peas, Natasha Bedingfield ve diğer sanatçıların kayıtlarını yaptığı, kar amacı gütmeyen bir multimedya stüdyosunda hazırlandı. Tim, Beyaz Saray'a Yolculuk isimli bir şarkı da yazıp söyledi.

Turkishny.com / Gülten Sarı