Mississippi'de sevdiği adamın 5 aylık nişanlısını öldürmekten yargılanan öğretmen son anda idam cezasından kurtuldu ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. 2006 yılında, sevdiği adamın 5 aylık hamile nişanlısını önce silahla 4 el ateş ederek öldüren ardından da ölü bedeni defalarca bıçaklayan kadının davası sona erdi.

Katil Carla Hughes, kurbanının nişanlısıyla öğretmenlik yaptığı okulda tanışmıştı. Zamanla ona aşık oldu ve ilişki yaşadılar. Ancak o sırada adam nişanlıydı ve nişanlısı da hamileydi. Bunu hazmedemeyen Carla, hem rakibi kadını hem de karnındaki bebeğini öldürdü.

Madison Kent Bölge Savcısı Michael Guest, 9 kadın ve 3 erkekten oluşan jüriden, Hughes'i idam cezasına çarptırmasını talep etti.

Jüri, Avis Banks'ı ve karnındaki bebeğini öldüren Carla Hughes için son kez biraraya geldi ve idam cezası vermemeye hükmetti.

2 yıl önce 27 yaşında olan kurban Banks, Keyon Pittman'la birlikte yaşadığı Ridgeland'taki evinin garajında kan gölü içinde bulunmuştu.

Savcı, Hughes'ın Pittman'a sahip olamadığı için Banks'ı öldürdüğünü belirtti.

Katili 6 haftalıkken evlatlık alan annesi, "Carla tüm yaşamı boyunca kibar ve seven bir insandı. Sizden yavrumun yaşamını bağışlamanızı istemiyorum, bunun için yalvarıyorum," diye konuştu.

Turkishny.com / Gülten Sarı