Florida'da 5 ergen 15 yaşındaki arkadaşlarını sadistçe yaktı. Olay sırasında 5 çocuk kahkahalar atarken yakılan genç ağır yaralandı. Polis, gencin 5 ay hastaneden çıkamayacağını açıkladı.

Deerfield'te meydana gelen vahşi olayda, polis yakılan Michael Brewer'in durumunun ağır olduğunu açıkladı. Vücudunun yüzde 89'inde 2. derece yanıklar oluşan Brewer hakkında şerif Al Lamberti, "Uzun bir tedavi sürecinden geçecek," yorumunu yaptı.

Olayla ilgili 5 ergen de tutuklandı.

Kent şerifi Steve Feeley, "Yakalanan iki genç olayla ilgili konuşup gülüyordum. Sadece bir tanesi olaydan dolayı üzgün görünüyordu," diye konuştu.

Gençlerin hepsi de aynı okula gidiyor. Brewer'in bir bilgisayar oyunundan dolayı vahşi olayı gerçekleştiren gençlerden birine 40 dolar borçlu olduğu, parayı ödemediği için karşı gruptaki gençlerden birinin babasının bisikletiğini çaldığı ortaya çıktı. Brewer, bisikletin çalındığını polise bildirince polis de şüpheliyi gözaltına aldı ve ertesi gün bıraktı. İşte 5 kişilik grubun Brewer'i bu yüzden cezalandırarak yaktığı tahmin ediliyor.

Olay günü Brewer ve diğer 5 çocuk da okula gitmedi. Brewer evlerinin çıkışında arkadaşlarını beklerken diğer çocuklar yanına yaklaştı ve Brewer'e 'ispiyoncu' diye bağırmaya başladı. Sonra da üzerine alkol döktüler ve çakmağı ateşlediler.

Brewer'in yandığını gören komşulardan biri yangın tüpüyle müdahale etti ve onu söndürdü ve Brewer yakındaki bir yüzme havuzuna atladı. Yanan çocuğun durumu hala ciddiyetini koruyor.

Turkishny.com / Gülten Sarı