Her fırsatta sebze ve meyve ağırlıklı beslenmenin önemine dikkat çeken, sağlıklı gıdalar yenilmesi için kampanyalara katılan First Lady Michelle Obama'nın bu konuda pek de masum olmadığı ortaya çıktı. Bayan Obama, bir keresinde kızlarının da arabada olduğu bir seyahat sırasında kızlarının kanına girdiğini ve bir fast food restaurantına uğrayarak hamburgerleri mideye indirdiklerini itiraf etti.

Ancak bu tek seferlik bir kaçamak olmanın da çok ötesindeymiş. Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı çalışanlarına hitaben konuşan Obama, kızları Sasha ve Malia'nın yedikleriyle ilgili pediatrisinden ciddi uyarılar aldığını belirtti.

Kendisinin ve kocasının kariyerine odaklandığı son 2 yıl içinde, kızlarının birer pizza ya da hamburger yemesinin kendine de uygun göründüğünü belirten Michelle, ancak bir gün bu durumu düşündüğünde dehşete düştüğünü söyledi.

Bayan Obama, artık bu konuda daha hassas olduğunu ve obezite riskine karşı dikkatli olduklarını söyledi. 400 bakanlık çalışanına konuşan Michelle, obezitenin özellikle çocukların sağlığında yol açtığı zararlara dikkat çekti.

Turkishny.com / Gülten Sarı