Unutulmaz Rock 'n' Roll kralı Elvis Presley’in özel eşyaları, ABD’nin Chicago kentinde Pazar günü yapılacak müzayede'de açık arttırma yoluyla satışa çıkacak.

Presley’in, 1958 yılında askerlik hizmeti için orduya geri çağrıldığı bir dönemde, ordu berberine kestirdiği saçlarından artan bir tutam saçınında açık arttırma yoluyla satışa çıkartılacağı bildirildi.Unutulmaz Rock 'n' Roll kralı Elvis Presley’in özel eşyaları, ABD’nin Chicago kentinde Pazar günü yapılacak müzayede'de açık arttırma yoluyla satışa çıkacak.

Presley’in, 1958 yılında askerlik hizmeti için orduya geri çağrıldığı bir dönemde, ordu berberine kestirdiği saçlarından artan bir tutam saçının da açık arttırma yoluyla satışa çıkartılacağı bildirildi.

Presley’in, 200 parça özel eşyasının açık arttırma yoluyla satışa çıkacağı müzayedeye, sanatçının hayranlarının akın etmesi bekleniyor. Açık arttırmada satılacak olan Presley’in özel eşyalarının tamamının, yakın dostu caz sanatçısı Gary Pepper tarafından yıllarca korunduğu, Pepper’ın 1980 yılında hayatını kaybetmesinin ardından, Presley’e ait eşyaların özel hemşiresi tarafından korunduğu açıklandı. Koyu bir Presley hayranı ve Presley Fan kulübünde bir dönem başkanı olan Pepper ile Presley çok yakın dostlardı. Leslie Hindman Müzayede firması tarafından açık arttırma yolu ile satışa çıkacak eşyalar arasında, Presley’in konserlerinde hayranlarının üzerine fırlattığı giysi ve atkılar, gönderdiği yılbaşı kartları, özel saatleri, müzik kutusunda çaldığı plaklar ve bir çok özel eşyası ile fotoğrafları da bulunuyor.

(ANKA)