Bir okul 5 yaşındaki anaokulu öğrencisini yanlış otobüse bindirdi ve şoför de yanlış durakta indirdi. İşte hatalar zinciri ile çocuğun başına gelenler ve eve varış macerası...

ABD'de 5 yaşındaki bir çocuk Alexandria'da gittiği bir okul tarafından evine gönderilmek üzere yanlış bir otobüse bindirildi ve yine yanlış bir durakta indirildi. Çocuk saatlerce sokaklarda ağlayarak dolandı ve onu bulanlar sayesinde ailesine sağ salim teslim edildi.

Gavin Salinas, Mount Vernon Community School'a giden bir anaokulu öğrencisi. Ve görevliler tarafından yanlış otobüse bindirilip evine yollanmak istedi. Yanlış durak da indirilen çocuğu iki yaşı büyük çocuk ağlarken buldu. Onu apartmanlarının yöneticilerine götürdüler. Yönetici Thelma Oliver da bir şekilde Gavin'in annesi Taryn Salinas'lara ulaştı ve anne gelene kadar çocuğa göz kulak oldu.

Oliver, "Gavin korkmuştu ve ağlıyordu. Ona yardım edebildiğim için mutluyum," diye konuştu.

Okul yetkilileri, hatadan dolayı özür diledi ve okul çıkış sistemini yeniden düzenlediklerini belirtti. Ancak Salinas'lar o gün bir başka öğrencinin yine yanlış bir araca bindirildiğini, son anda hatanın fark edilip çocuğun araçtan indirildiğini öğrendi. Yani okulun dağıtım sistemi tam bir kaos içindeydi.

Okulun iletişim müdürü Amy Carlini, "Böyle birşeyin olmasını bir daha kimse istemez." dedi.

Turkishny.com / Gülten Sarı