California'da fidye için bir kadını kaçıran, tabutta hapseden ve 140 bin dolar fidye isteyen adam ömür boyu hapis cezasıyla cezalandırıldı. Jüri, 50 yaşındaki Mark Herbert Warren'i, adam kaçırma, hapsetme, öldürücü bir silahla saldırma, hırsızlıktan suçlu buldu.

Suçlu Warren, Ted ve Linda Boecker'in yaşadığı eve girmiş ve Linda'yı silah zoruyla kaçırmış, geride kocasına hitaben fidye mektubu bırakmıştı. Kadının ellerini bağlayan, kafasına bir çuval geçiren ve sonra da onu ev yapımı bir tabuta koyan adam kamyonetiyle birlikte olay yerinden ayrılmıştı.

Daha sonra polis tarafından gerçekleştirilen baskında adam yakalanmış ve cezaevine konulmuştu. Polis, 6 saat sonra saldırgana ulaşırken, davada ilginç bir biçimde jüri 6 saatte karar vardı.

Warren savunmasında, ekonomik açıdan kötü durumda olduğunu ve nakit paraya ulaşmak için adam kaçırmanın en kısa yol olduğunu düşündüğü için bu işe kalkıştığını söyledi. 140 bin dolar isteyen ve fidye mektubunda aileyi tehdit eden Warren, parayı alamadan yakayı ele verdi.

Suçlu, tanıdığı isimlerden bir liste yaptığını ve en uygun kurbanın Linda Boecker olduğuna karar verdiğini bu nedenle de onu kaçırdığını belirtti.

Linda, Warren'ın postacı gibi kapısını çaldığını ve kapıyı açınca kendisine yumruk atıp, silahla etkisiz hale getirdiğini anlattı.

Polis olay yerine vardığında kadını tabut içinde bulmuştu.

Turkishny.com / Gülten Sarı