Los Angeles Lake Elsinore'da dışarıdan çocuk bakım evi gibi görünen bu evde aslında bomba üretiliyor. Ve o bombalardan biri geçtiğimiz günlerde patlayıp üreticilerinden birini yaralayınca tüm gerçek ortaya çıktı.

Rebecca Kuzelka, Lake Elsinore'daki yeşillikler içinde bulunan, sakin sessiz bir görüntü çizen evinde çocuklara bakıyordu. Ancak, geçen hafta evdeki bir patlamayla birlikte 55 yaşındaki bu anne resminin altından çok farklı bir kimlik çıktı.

Polis dün Kuzelka ve onun 21 yaşındaki oğlu Grey Kuzelka'yı, evlerini bomba üretim üssü ve marihuana yetiştirme yeri olarak kullandıkları gerekçesiyle tutukladı.

Ailenin bir diğer üyesi 23 yaşındaki Benjamin Kuzelka da bombanın elinde patlaması sonucunda geçen hafta hastaneye kaldırılmıştı. Yetkililer, gencin hastaneden taburcu olmasından sonra tutuklanacağını belirtti.

Riverside kent şerif departmanı, Benjamin Kuzelka'nın yanlışlıkla kendini patlattığını söyledi. Şerif yardımcısı Melissa Nieburger, "Kuzelka, yarasının yanlışlıkla kendini vurma olduğunu söylemiş. Ancak doktor yaraların kurşun yaralanması olmadığını anlayınca polisi aradı,"dedi.

Nieburger, Kuzelkalar'ın evinde yapılan aramada patlayıcı yapmada kullanılan materyallere rastlandığını, ayrıca evde marihuana yetiştirme odası bulunduğunu belirtti.

Yetkililer ne kadar marihuana bitkisi olduğu konusunda bilgi vermedi. Ailenin bu işleri gizlemek için evde kaç çocuğa baktığı ise henüz bilinmiyor.

Turkishny.com / Gülten Sarı