California Üniversitesinde bir öğrenci başka bir öğrenciyi boğazından bıçakladı. Öğrenciler, gözleri önünde cereyan eden ve sınıf arkadaşlarının bıçaklanışı olayı karşısında şoka girdi. Yougn Hall'ın 6. katında öğlen saatlerinden meydana gelen olay sonrasında polis bölümü kapattı. Koridorlarda öğrencilerin bağrışları ve şok olmuş halleri yaralama olayının boyutunu ortaya koydu.

Olay anında labaratuarda bulunan tanıklardan biri, 20 yaşındaki erkek öğrencinin 20 yaşındaki bir diğer öğrenciye doğru yürüdüğünü ve onu defalarca vurduğunu, sonrasında öğrencinin yere düştüğünü ve boğazından kanlar aktığını söyledi.

Polis, Damon D. Thompson adlı öğrenciyi cinayete teşebbüs suçlamasıyla tutukladı.

Olay sırasında bir başka öğrenci Woojin Lee, arkadaşıyla labaratuar yanında beklerken çığlık ve ağlama sesleri duyduğunu anlatıyor.

Lee, "Birinin kendisiyle birlikte kimyasalları patlattığını sandım. Öğrencilerin bazılarının üzeri kanlıydı. Yerde yatan kişi kan gölü içindeydi. Öğretmenin asistanı ona yardım etmeye çalışıyordu," diye konuştu.

Saldırıdan dakikalar sonra Thompson Young Hall'de tutuklandı. Kurbanın adı açıklanmazken, durumunun ciddi olduğu belirtiliyor.

Polis, saldırının gerekçesini henüz netleştiremedi.

Turkishny.com / Gülten Sarı