1 Ekim'deki şovu sırasında kadın çalışanları ile yattığını ve karısını aldattığını itiraf eden şov dünyasının tanınan isimlerinden  David Letterman bu kez de karısından özür diledi.

Ancak, Letterman, aldattığı karısından özür dilerken bile kendine kılıf bulmaktan geri kalmadı. Kendini, Hillary Clinton'u aldatan ABD eski başkanı Bill Clinton'a, New York Valisi Eliot Spitzer ve Güney Carolina Valisi Mark Sanford'a benzeten Letterman 'pişman' olduğunu söyledi.

{jumi [google/code.html]}

Dün geceki programında evliliğini kurtarmak için çabalayan Letterman karısından özür diledi, ardından da espri yaparak, "Bu sabah arabaya bindiğimde nevigasyondaki bayan benimle konuşmuyordu" dedi.

Letterman, karısından ve personelinden özürdiledikten sonra, "Karım benim davranışım nedeniyle çok incindi ve böyle birşey yaşandığında, bir kişiyi incittiğinizde, onu tamir etmek sizin sorumluluğunuzdur." dedi.

Bu arada, Letterman'a 2 milyon dolarlık şantaj yapmakla suçlanan CBS News programı 48 Hours Mystery'nin yapımcısı Robert Joe Halderman suçu kabul etmedi. Halderman, eski kız arkadaşının günlüğünün bir kopyasını almak ve oradaki bilgileri Letterman'a karşı kullanmakla suçlanıyor. Letterman, birkaç yıl önce o kızla ilişkisi olduğunu doğruladı.


Halderman'nın avukatı, sabah programlarına çıkarak, meselenin halkın bildiğinden daha fazlasını içerdiğini söyledi. Avukat Gerald Shargel, "Dava görüldüğünde ve olayla ilgili tüm öykü ortaya çıktığında, eminim ki jüri bir suç niyeti görmeyecektir," diye konuştu.

Turkishny.com / Gülten Sarı