Twitter, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerini, kişisel, siyasi ya da anarşi eylemleri için kullananların sayısı her geçen gün artıyor. Daha önce Facebook'ta, bir üniversiteye saldırı yapmayı planladığını söyleyen bir Amerika'lının tutuklanmasından sonra şimdi de Queens'de, Twitter'ı kullanarak polisi zor duruma sokan bir adam tutuklandı. Twitter'daki sayfasında kendisini New York City anarşisti olarak tanıtan 41 yaşındaki adam, G-20 zirvesini protesto eden gruba Twitter aracılığıyla polislerin konumun hakkında bilgi verdi. Göstericileri dağıtmaya ve onlardan kaçınmaya çalışan polis, bir anda karşısında çok sayıda gösterici buldu.

Bunun üzerine Pennsylvania Eyalet polisi, 41 yaşındaki Elliot Madison'ı, Twitter aracılığıyla geçen ay Pittsburgh'taki G-20 zirvesini protesto eden göstericileri yönetmek suçuyla tutukladı.

{jumi [google/code.html]}

Mahkeme kayıtlarına göre, Madison Cumartesi günü, mahkeme kararıyla bir FBI ajanı tarafından tutuklandı. Madison'un bilgisayar, politik yazıları ve anarşizmle ilgili kitaplarına el konuldu.

Turkishny.com / Gülten Sarı