Türk-Amerikan Yasal Savunma Fonu, Ohio Seçim Komisyonu'nda ABD'li Türkler lehine önemli bir zaferin kazanılmasına imza etti. Tarihi zaferde, TALDF, ünlü Amerikalı avukat Mark Geragos ve Ermenilerin desteklediği politik aday David Krikorian'ı, Kongre üyesi Jean Schmidt'e yönelik iftiraları karşısında yenilgiye uğrattı.

TALDF avukatları Bruce Fein ve David Saltzman, Ohio Seçim Komisyonunda, bağımsız aday David Krikorian'ın, Schmidt'e yönelik iddia ve iftiralarını açık kanıtlarla çürüttü. Komisyonu, Krikorian'ı 'kötü niyetli ve yalancı' ilan etti.

Krikorian'ın ilk yalanı, Schmidt'in Türk hükümetinden seçimler için para aldığı yönündeydi. Bu iddia somut gerçeklerle çürütüldü. Komisyon üyeleri, Krikorian'ın yalan söylediği sonucuna vardı.

{jumi [google/code.html]}

alt

İkinci çirkin iddia ve yalan da, Schmidt'in, Kongre'deki Ermeni yanlısı tutumunu değiştirerek Türk tarafına geçmesi için, Türkiye hükümetinin desteklediği sivil toplum örgütü PAC'tan para aldığı yönündeydi. Bu iddianın da yalan olduğu kanıtlandı. Karar, Schmidt'in siyasi görüş değişikliği yapması için herhangi bir şekilde para almadığına hükmetti.

Ohio Seçim Komisyonunun kararı, Kongre üyelerinin I. Dünya Savaşı sırasında yaşananlarla ilgili Ermeni tezlerini yeniden gözden geçirmesini sağlayabilecek. Kongre'nin büyük bir bölümü, daha önce Ermeni yanlısı tasarıya sponsor olmama kararı almıştı.

Komisyonun kararı, Amerikan politikalarındaki şeffaflığın ve kanunlara saygının önemini bir kez daha vurgulamış oldu. Bu kararla Komisyon, Ermeni lobisinin rutin olarak uyguladığı aldatma ve hile yöntemine büyük bir darbe vurdu.

Turkishny.com