John McCain ile birlikte ABD seçimlerinde yer alan ve başkan yardımcılığına oynayan Sarah Palin'in Alaska valiliği ve BP'deki görevinden istifa etmesinden sonra kocası Todd Palin de BP'deki görevini bıraktı. Petrol devi BP PLC'de üretim operatörü olarak çalışan Todd Palin'in istifası, karısı Sarah'ın istifasından 2 ay sonra geldi. İstifanın, Sarah'ın anılarını anlattığı kitabının ardından gelmesi de dikkat çekti. Sarah Palin'in anı kitabı aracılığıyla milyonlarca dolar kazanacağı belirtiliyor.

BP sözcüsü Steve Pinehart, istifanın 18 Eylül'de yürürlüğe konduğunu açıkladı.

North Slop BP'de çalışırken aynı zamanda, balık ticareti yapan ve dünyanın en uzun kararacı yarışlarına katılan Todd Polin'in bu işlerden kazancı da hayli yüksek.

{jumi [google/code.html]}

BP'deki görevinde yarım gün çalışan ve 34 bin dolar kazanan Todd, balıkçılıktan 51 bin, kar yarışlarından da 5.600 dolar kazandı.

Palin, Temmuz ayında kendisine yöneltilen etik şikayetlerden dolayı işi bırakmıştı. Palin, bu dönemde kendisi hakkındaki iddialar nedeniyle mahkemeler aracılığıyla tam 500 bin dolar tazminat kazandı. Sarah'ın istifası 2012'deki başkanlık yarışına hazırlandığı dedikodularını da arttırmıştı.

BP'den istifa için Todd Palin ailesini yoğun işlerini bahane etti.

Turkishny.com / Gülten Sarı