Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, ailesi adına memleketi Kayseri'de cami yaptırdı. Selçuklu motifleriyle bezenen cami kısa süre sonra ibadete açılacağı belirtildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, ailesi adına memleketi Kayseri'de cami yaptırdı. Büyükşehir Belediyesi'nin önerisiyle Asri Mezarlık girişinde yaptırılan camiye Genelkurmay Başkanı'nın adının verilip verilmesi, Akar ailesinin kararı olacak.

Hulusi Akar cami

DHA'nın haberine göre Akar ve ailesi, önce merkez Melikgazi ilçesi Eğribucak mahallesindeki bağ evlerinin bulunduğu alanda cami yaptırmak istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Orgeneral Akar ve ailesine, Asri Mezarlık girişinde inşaatına başlanan Mezarlık Camii'nin yaptırılmasını önerdi. Genelkurmay Başkanı ve ailesi bu teklifi kabul etti.

Orgeneral Akar memleketine cami yaptırdı ile ilgili görsel sonucu

750 KİŞİLİK KAPASİTESİ VAR

Caminin kapasitesi 750 kişilik olacak ve zemin kat oturumu 800 metrekare olan caminin 550 metrekarelik ibadet alanı, 220 metrelik kadınlar bölümü ve 260 metrekare son cemaat alanı bulanacak. Bina dışında cenaze namazları kılınacak 500 metrekarelik alan, şadırvan ve çevre düzenlemesi ise Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.

Selçuklu motifleriyle bezenen cami kısa süre sonra ibadete açılacak. Kentteki cenaze namazları da bu camide kılınacak.