Meram Belediyesinin organize ettiği program kapsamında Konya'dan Kudüs'e gelen 110 kişilik heyet, Mescid-i Aksa ve Haremi Şerif çevresine gül suyu döktü.

Meram Belediyesi'nin "Abdülhamid Han'ın İzinden Meram Atiyye-i Seniyye" projesi kapsamında Kudüs'e gelen heyet, Osmanlı eserleri ile sokakların temizliğini yapıyor.

Meram ilçe Belediyesi'nin "Abdülhamid Han'ın İzinden Meram Atiyye-i Seniyye" projesi kapsamında 110 kişilik heyet Kudüs'e geldi.

Belediye Başkanı Fatma Toru ve beraberindekiler, Isparta'dan getirtilen gül esansını Mescid-i Aksa ve Haremi Şerif çevresine döktü.

Osmanlı eserlerine özel ilgi

Toru, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kudüs'e gidin, Kudüs'ü yalnız bırakmayın" çağrısı üzerine kente geldiklerini söyledi.

Kudüs ve El Halil'de ziyaretlerde bulunduklarını anlatan Toru, "Isparta'dan getirdiğimiz gül esanslarını, Peygamber Efendimizin gül kokusunun yayılması için Haremi Şerif ve çevresine boşalttık. Ayrıca proje kapsamında ekiplerimiz yaklaşık 60 Osmanlı eserinin iç ve dış temizliğini yapmaya başladı. Ayrıca kent sokakları temizleniyor." dedi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve beraberindekiler daha sonra yetimhanede kalan çocuklarla bir araya geldi ve sokak temizliği çalışmalarına katıldı. 

Programa, Sultan 2. Abdülhamid'in 4'üncü kuşaktan torunu Orhan Osmanoğlu ve 15 Temmuz gazisi Şerife Boz da katıldı.

Mescid-i Aksa'yı gül suyuyla 'yıkadılar' ile ilgili görsel sonucu

AA