İspanya'daki İslam örgütleri ve Barselona'daki Müslüman toplumu, terör saldırılarını güçlü şekilde kınadı.

Barselona'da yaşayan Müslümanlar, terör saldırısına ve İslam dininin terörle anılmasına tepki göstererek La Rambla'da eylem yaptı.

İspanya'daki İslam örgütleri ve Barselona'daki Müslüman toplumu, terör saldırılarını güçlü şekilde kınadı.

İspanya Müslüman Federasyonu (FEME), Katalonya İslam Kültür Konseyi Federasyonu (CICC) ve Katalonya İslam Toplumu Birliği (Ucidcat) gibi İspanya'da yaşayan Müslümanların üyesi bulunduğu sivil toplum kuruluşları, Katalonya'daki iki terör saldırısının ardından yaptıkları açıklamalarla teröre karşı tepkilerini ifade etti.

"Her türlü şiddeti, özellikle de terörizmi en güçlü şekilde kınıyoruz." ifadesini kullanan sivil toplum kuruluşları, İslam dininin terörizmle anılmamasını istedi.

Madrid İslam Kültür Merkezi Başkanı Sami El Mustavi de düzenlediği basın toplantısında, "İslam dininin, son yıllarda görülen şiddetle hiçbir şekilde bağlantısı yoktur. İslam bir barış kaynağıdır. Bir grup suçlu, Müslümanları ve İslam dininin imajını lekeleyemez. Müslümanlar sadece barış içinde yaşamak ve bulunduğu yerde kültürünün ve medeniyetinin izlerini bırakmak ister." dedi.

Bu arada, Barselona'da yaşayan bir grup Müslüman, 13 kişinin öldüğü 120 kişinin yaralandığı La Rambla Caddesi'ndeki terör saldırısını kınamak için toplandı.

La Rambla'da yürüyen Müslümanlar ellerinde, "Hepimiz Barselona'nın ve terör mağdurlarının yanındayız.", "Müslümanım, terörist değil." yazılı dövizler taşıdı.

İspanya'daki Müslüman toplumu terör saldırılarını kınadı ile ilgili görsel sonucu

AA