Türkiye, Avrupa’nın büyük mağaza ve alışveriş merkezlerindeki gidilmeye değer lezzet durakları arasında gösterildi. New York Times, İstanbul İstinye Park Alışveriş Merkezi'ndeki Borsa Restaurant’ı, en iyi yemek için Avrupa’da gidilmeye değer dört restoranı arasında saydı.

New York Times gazetesi, Avrupa’nın büyük mağaza ve alışveriş merkezlerinde gidilmeye değer en iyi yemek durakları arasında İstanbul İstinye Park Alışveriş Merkezi’ndeki Borsa Restaurant, Berlin KaDeWe’deki LeBuffet, Londra’da Harvey Nichols’da Fifth Floor Restaurant ve Paris’deki Galeries Lafayette’inde bulunan Le Barouge’u seçti.

İstinye Park Alışveriş Merkezi'nde Bottega Veneta, Fendi ve Dior gibi genellikle yabancı markaların bulunduğu vurgulanarak Borsa Restaurant’ta çevresiyle uyumlu zarif ve geleneksel Türk yemek takımlarının kullanıldığına dikkat çekildi.

Borsa Restaurant’ta, birbiriyle olan mesafesinin cömertçe korunduğu masaların beyaz örtülerle kaplandığı ve personelin iyi giyimli olduğu belirtilirken Geleneksel Türk ızgara evi olarak betimlenen restoranda, dört bölümden oluşan menüde Osmanlı mutfağından esinlenilen mezelere dikkat çekildi.

Avrupa’nın büyük mağaza ve alışveriş merkezlerindeki en iyi restoranlarının değerlendirildiği haberde, Borsa Restaurant’ta, ana yemeklerin et sevenlere göre düzenlendiği vurgulanarak “İskender Kebap doyurucu ve iyi yapılmıştı. Mangal kömüründe ızgara edilmiş kuzu dilimleri, domates sosu, eritilmiş tereyağı, yoğurt ve yumuşak küp pidelere rağmen yemekten sonra alışveriş için uygun olmayabilir” yorumuna yer verildi.

ANKA