Tehdit edildiğini iddia eden Boztepe ikinci dönem için aday. Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Kaya Boztepe, yayınladığı bir basın bildirisiyle 17 Ocak’ta yapılacak  kongrede başkanlığa tekrardan aday olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz kasım ayında yapılan yönetim kurulu toplantısında, ‘Çok yoruldum önümüzdeki dönem aday değilim.’ diyen Boztepe, basın bildirisinde kendisinin ve ailesinin tehdit edildiğini iddia etti. Üç sayfalık basın bildirisinde başkanlığı döneminde TADF tarafından yapılan etkinliklere değinen başkan Boztepe, ‘‘ Tarihinde ilk defa federasyonun menfati doğrultusunda, açık bir şekilde, kapalı zarf usulü ihalelerle TADF’ye para kazandırdığımız için çoluk çocuğumuzun resmini çekip evimize yollayarak bizi tehdit etmeye cüret edenler oldu. Federasyonda çalışmak isteyen hali vakti yerinde insanlar tehdit edildi.’’dedi.

Kim tarafından tehdit edildiğini açıklamayan ve  durumu yetkili mercilere aktarıp aktarmadığını belirtmeyen Boztepe, federasyon tarihindeki en büyük borcun kendine yönetimine devredildiğini  en az yardımın da kendi döneminde alındığını belirtti.

Basın bildirisinde ki bir diğer dikkat çekici nokta ise, 52 yıllık federasyonun vergi ödemeleri konusundaki yaşadıklarıydı. TADF ait vergi beyannamelerinin yıllardır doldurulmadığını açıklayan Boztepe, iki yıllık yönetimi sırasında bu sorunu  çözdüğünü de kaydetti. ‘ Temiz ve aydınlık yarınlar için adayım’ diyen Boztepe’nin şuan karşısında ki tek rakip  Said Nurhan. 17 Ocak’ta yapılacak seçim Times Meydanı’nda ki Marriott Marquie otelinin 16. katında gerçekleşecek.

Mehmet Demirci, New York