Son 10 yıl süresince Florida en çok göç alan eyaletlerden birisiydi. Fakat güneşli iklimin hakim olduğu eyalet ve onunla birlikte 6 diğer eyalet göç vermeye başladı. İşte en çok göç veren eyaletler;

California

Net kayıp: 98,798 kişi

Yıllar boyunca Altın Eyalet California'ya gelen göçmen sayısı California'yı terkedenlerin sayısından fazlaydı. Fakat geçtiğimiz yıl, California ülkenin en çok göç veren eyaleti oldu. Geçtiğimiz yıl içerisinde California'yı terkedenlerin sayısı, California'ya gelenlerin sayısından 100 bin fazla.

New York

Net kayıp: 98,178 kişi


Tıpkı California gibi, New York ta en çok göç alan eyaletlerden birisiydi. Eyalette meydana gelen nüfus artışı, nüfusa katılan göçmenlere dayanıyor. Fakat geçtiğimiz yıl, tıpkı California'da olduğu gibi New York'ta da ters yöne yaşanan bir göç trendi söz konusuydu.

Michigan

Net kayıp: 87,339 kişi


Michigan sadece listemizin üçüncü sırasında boy göstermekle kalmıyor. Eyalette meydana gelen bir diğer şüpheli durum ise, 10 milyon nüfuslu eyalet nüfusunun yüzde 0.88'lik kısmının eyaleti terketmesi. Bu tüm ülkede görülen en yüksek oran.
Michigan'daki en büyük problem sıkıntılı oto endüstrisi. Eyalet, ülkedeki en yüksek işsizlik oranına sahip; yüzde 14.7.

Illinois

Net kayıp: 48,249 kişi


Oto endüstrisinin içinde bulunduğu durum nedeniyle işsiz kalan Illionis sakinleri de başka bölgelerde iş aramaya başladılar. Geçen yıl net olarak yaklaşık 50,000 Illionis sakini eyaleti terketti.

Ohio

Net kayıp: 36,278 kişi

Oto endüstrisindeki daralmanın etkilediği eyaletlerden biri de Ohio. Son on yıl içerisinde 368,000'den fazla eyalet sakini başka eyaletlere taşındı.

New Jersey

Net kayıp: 31,690 kişi

Tıpkı kapı komşusu eyalet için söz konusu olduğu gibi, New Jersey'de göçmenler için adeta bir "Mekke" idi. Fakat geçtiğimiz yıl New Jersey'e gelenler, New Jersey'i den çıkanlardan 32,000 kişi azdı. Bu rakam 2006 yılında gözlenen 77,000 kişilik göç açığıyla karşılaştırılabilir büyüklükte.

Florida

Net kayıp: 31,179 kişi

Güneş ışığının hüküm sürdüğü eyalet son iki yıldır üst üste göç dengesinin negatif tarafında kalıyor. Görünüşe göre Florida'ya yerleşen emekliler bile göç dengesini sağlamakta yetersiz kalıyorlar.

Turkishny.com