Onlar bir dönem sadece yaptıkları işlerle tanınan, dünyanın imrendiği isimlerdi. Ancak bu ünlerini telafi edilemeyecek hatalarla kirlettiler. İşte spor dünyasının bu kategoriye giren 4 ünlü ismi:

 


Tiger Woods

Dünyanın en çok kazanan ve en ünlü sporcusu olan Tiger Woods'un bu ünü, 27 Kasım'da yaptığı trafik kazasıyla bir anda söndü. Karısını aldattığı ortaya çıkan Woods, karısından özür diledi ve iyi bir koca-baba olacağı sözü verdi.

Bir web sitesine mail atan Woods, "Ailemin yıkılmasına neden oldum ve tüm kalbimle bu günahlarım için özür diledim. Ailemin hak ettiği değerlere ve davranışlara bağlı kalamadım," diye yazdı.

Ancak Woods'un bu açıklaması onu kurtarmaya yetmedi. Birkaç kadın daha Woods ile ilişkisi olduğunu iddia etti.

Andre Agassi

1990'lı yıllarda tenis kortlarında rüzgar gibi esen Andre Agassi'nin kariyeri de gözyaşı ve kanla bitti.

8 kez Grand Slam şampiyonu olan Agassi, otobiyografisinde, 1997 yılında uyuşturucu kullandığını açıkladı. O dönem aktris Brooke Shields ile evli olan Agassi, tenis otoritesinin uyuşturucu testlerinden geçmeyi başaramadı.

Asistanı Slim'in sodasına uyuşturucu kattığını açıklayan Agassi, o günlerde büyük üzüntü, pişmanlık yaşadığını, uyuşturucudan dolayı da zihin bulanıklığı ve enerji patlaması yaşadığını da belirtti.

Şu an tenis şampiyonu Steffi Graf ile evli olan Agassi mutluluğu yakalamışa benziyor.

Marion Jones

ABD'li milli atlet Marion Jones, 2000 yılındaki Sidney Olimpiyatlarında rüzgar gibi esmişti.

Atletizmde 5 madalya kazanan Jones'un doping yaptığı ortaya çıkınca Amerika büyük bir hayalkırıklığı yaşadı ve ünlü koşucunun madalyaları elinden alındı.  2000-2001 yılları arasında doping yaptığını kabul eden Jones, Teksas cezaevinde 6 ay hapis yattı ve 2000 yılında kazandığı madalyaları iade etmek zorunda kaldı.

Jones şimdi, WNBA'nın izniyle yeniden pistlere dönmeye çalışıyor. 34 yaşındaki koşucu kadın basketbol liginde oynamaya hazırlanıyor.

Kobe Bryant

O NBA'in efsane basketbolcusuydu. Başarı ve ün basamaklarını hızla çıktı ancak özel yaşantısı her zaman ayaklarına bir bağ oldu.

Los Angeles Lakers'ın starı Kobe Bryant, 19 yaşındaki bir hotel çalışanına tecavüz suçundan 2003 yılında tutuklandı. Dava açılmasının ardından Kobe'nin ünü tepetaklak oldu. McDonalds gibi sponsorlar sözleşmelerini iptal etti. 2004 Eylül'ünde dava düştü. Yine de Bryant olaydan dolayı kamuoyu önünde toplumdan ve karısından özür diledi. Özür hediyesi olarak da karısına büyük bir elmas yüzük aldı.

Sonra sahalara dönen Bryant, Lakers'ın NBA playoff'una yükselmesini sağladı. 2006 yılında da bir oyunda 45 sayı atarak tarihe geçti. All-Star'ın en değerli oyuncusu oldu.

Turkishny.com / Gülten Sarı