Avustralya siyasetinin gündemine bir seks skandalı bomba gibi düştü.

Avustralya'nın en popüler politikacılarından biri olan Güney Avustralya eyaletinin Başbakanı Mike Rann, bir kadının makamında kendisiyle cinsel ilişkiye girdiği yönündeki suçlamalarının ardından siyasi kariyerini kurtarmaya çalışıyor.

Adelaide'daki meclis binasında barda çalışan Michelle Chantelois, televizyona çıkıp başbakanla olan üç yıllık ilişkisini müstehcen ayrıntılarıyla anlattı.

Başbakan ile golf kulübündeki araba parkında gizlice buluştuklarını ve başbakanlık masasının üzerinde seks yaptıklarını anlatan Chantelois şunları söyledi:

"Cinsel birliktelik yaşadık. Ofisinin kapısına dayayıp öptükten sonra, bana masasının üstünde sahip oldu. Bu benim için sürpriz olmadı. Aramızda kurallar vardı. Bu bizim küçük sırrımız olacaktı. Aşk olmayacaktı. Her seferinde seks bittiğinde 'Şimdi bir toplantım var, gitmeliyim' derdi ve giderdi"

Rann ise basın toplantısı düzenleyerek iddiaları 'çok çirkin' ve 'tamamen ve kesinlikle gerçek dışı' diyerek yalanladı ve yargı yoluna başvuracağını söyledi.

Kameralar önünde konuşan Rann, Chantelois ile kısa süreliğine flörtleştiklerini ama parlamento binasında seks iddiasının gülünç olduğunu öne sürdü.