ABD'de 50 yaşındayken hayata gözlerini yuman ünlü pop yıldızı Michael Jackson'ın ay yürüyüşü dansının ilk gösteriminde kullandığı sol eldiven teki, ABD'nin New York kentinde yapılan müzayedede vergi ve katılım ücretleri hariç 350 bin dolara satıldı.

 

Jackson'un, ileriye doğru yürümeye çalışırken sanki geriye çekiliyormuş izlenimi uyandıran ay yürüyüşü dansı tekniğinin 1983 yılındaki ilk gösterimi sırasında sol eline giydiği, sahte elmaslarla kaplı beyaz renkli eldiven için düzenlenen müzayedeye Hong Kong'dan katılan Hoffman Ma, vergi ve katılım ücretleri dahil 420 bin dolar ödeyerek eldivenin yeni sahibi oldu.

Müzayede öncesi yapılan hesaplamalarda, Jackson'a ait hatıra eşyalarının satıldığı New York'un ünlü Times Meydanı'ndaki Hard Rock Cafe'de düzenlenen müzayedenin en değerli parçası olan sol eldiven teki için 40 bin dolar ile 60 bin dolar arasında değer biçiliyordu.

Eldiveni, Hong Kong'un Macau kentindeki Ponte 16 Resort Hotel adına satın alan 36 yaşındaki Michael Jackson hayranı Ma eldivenin fiyatı hakkında yaptığı yorumda, "Bu oldukça indirimli bir fiyat oldu" dedi.

AA