Bu bebek diğer bebeklerden çok farklı. Çünkü bacaklarında Allah'ın isimleri, Kur'andan ayetler beliriyor ve bu harfler sürekli değişiyor.

Vücüdunda günbe gün değişen Arapça yazılar çıkan bebeğini insanlardan gizleyen Dağıstanlı babaya yine bebeğin vücudundan 'işaretlerimi insanlara gösteriniz!' yazısı çıkınca işaretleri insanlara göstermiş.

Rus televizyonları Vesti 24, Beşinci Kanal, Zvezda ve birçok internet sitesinde yer alan haber, ülkede tartışma konusu oldu.

Haberin videosunu izlemek için tıklayınız!

İlk olarak 'Russia.Ru' web-sitesi tarafından yayınlanan haberde, Dağıstan'a bağlı Krasno-Oktyabrsk köyünde doğan bir çocuğun vücudunun farklı kısımlarında Kur'an-ı Kerim'den ayetlerin belirdiği iddia edildi.

Dağıstanlı Rus Bebeğin hikayesi ve Arapça yazıların anlamı

İddiaya göre, Yakubov ailenin ikinci erkek çocuğu olan Ali'nin vücudunun çeşitli kısımlarında Kur'an-ı Kerim'den ayetler ve dini yazılar kendiliğinden ortaya çıkıyor. Ailenin henüz dokuz ayını doldurmamış minik Ali'nin bu durumunu kimseye anlatmak istemediği, ancak "Yazıları insanlara gösterin" yazısı belirince ailenin olayı başkalarına anlattığı ileri sürülüyor.

Hamileliği döneminde çok sayıda din içerikli rüya gördüğünü iddia eden Ali'nin annesi Madina Yakubova, yazıların çocuğun doğumundan itibaren sürekli ortaya çıktığını söylüyor. Anne Yakubova, "İlk önce Allah'ın adı yazıldı. Daha sonra Ramazan'ın başlangıcıyla vücutta Kur'an-ı Kerim'den ayetler belirlemeye başladı. Yazılar çıkmaya başladığı anda çocuk ağlayıp sızlıyor." dedi. Yakubova yazıların çıktığı zamanlarda çocuğun geceleri uyumadığını ve ateşinin 40 dereceye kadar yükseldiğini anlattı.

Doktor Saida Rasulova ise olayı tıbbi açıdan açıklayamadıklarını söylüyor. Rasulova, ilk gördüklerinde yazıları ben ya da alerjik bir durum sandıklarını ifade etti.

Yazının çocuğun vücudunda üç gün durduğunu, ardından silindiğini anlatan Merkez Camisi imamı Abdullah, çocukta belirlenen en son yazının "Allah her şeyin yaratıcısıdır." şeklinde olduğunu ileri sürdü.