Amerikalı bir genç okulda dersi ekip banka soymaya gitti. Ancak genç bankada daha önce işlem yaptığı için yakayı çabuk ele verdi.

Warwick'de meydana gelen olayda, 17 yaşındaki bir genç her sabahki gibi okula gitmek için evden çıktı. Bazı derslere giren ve ardından da okuldan çıkan genç, Warwick Ave'deki Coastway Bank'a girdi ve veznedeki adama, 'tüm parayı kendisine vermemesi halinde bankadaki herkesi öldüreceğini yazan' bir not verdi.

Banka memuru, gencin elinde bir silah görmemesine rağmen korkuya kapıldı ve parayı vermeyi kabul etti. Paraları bin çantaya doldurarak alan genç hızla bankadan uzaklaştı.

Buna karşın, gencin unuttuğu bir nokta vardı. Okuluna yakın olan bankada genç daha önce birçok işlem yapmıştı. Çalışanlardan biri de genci daha önceden bankada gördüğünü söylemesiyle birlikte geçmişe dönük kamera kayıtları incelendi ve gencin kimliği tespit edildi.

Ertesi gün hiçbirşey olmamış gibi okulan giden genç, polislerin okula düzenlediği operasyonla tutuklandı. Yaşı nedeniyle polis gencin kimliğini açıklamazsen, 17 yaşındaki genç birinci derece soygun suçuyla suçlanıyor.

Aile Mahkemesi'nde yargılacak olan gencin davası önümüzdeki günlerde karara bağlanacak.

Turkishny.com / Gülten Sarı