Hollywood'ta astronomik para kazanan isimler arasında oyunculuğu çok beğenilenler de var sınıfta kalanlar da... Ancak onların kazandığı paralar dudak uçuklatacak cinsten.

İşte en çok kazananların listesi:

Will Ferrell

Ferrell, Cumartesi Gecesi Canlı show programları yıldızlarından biri. Ancak onu ünlü ve bol para kazanan biri yapan film Elf ve Talladega Nights oldu. Bu komedilerdeki başarısıyla Ferrell de büyük paralar kazandı. Ferrell'i listeye sokan ise, son filmi Land of the Lost 100 milyon dolara mal olurken o bu filmden tam 65 milyon dolar kazandı.

Ferrell'e ödenen her bir dolar onun yapımcılarına 3.29 dolar kazandırdı

Ewan McGregor

Son üç Yıldız Savaşları serisinde Obi-Wan Kenobi olarak rol almasına rağmen McGregor 15 milyon dolarlık film çeki alan yıldızlardan biri olamamıştı. Buna karşın o yine de listenin ikinci sırasında.

McGregor için ödenen her 1 dolar 3.75 dolar gelir getirdiği için o listenin ikinci sırasında.

Billy Bob Thornton

McGregor gibi, Thornton da düşük ücret alan bir isim. 2007'deki Mr Woodcock filmi sadece 34 milyon dolar, The Astronaut Farmer ise 11 milyon dolar gelir getirdi. Buna karşın, Thornton için ödenen her 1 dolar 4 dolar gelir getirdiği için o da bu listede yerini aldı.

Eddie Murphy

Murphy, orta bütçeli aile filmlerinde iyi bir performans sergiledi ve Dr. Doolittle ve The Nutty Professor 300 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Buna karşın son iki filmi Meet Dave ve Imagine That aynı başarıyı gösteremedi. Murphy sihiri gitmiş görünüyor.

Murphy'ye ödenen her 1 dolar onun 4.43 dolar kazandırmasını sağladı.

Ice Cube

Hip-hop starı olan Ice Cube, Are We There ve Barbershop filmleri ile aktör olarak Hollywood'a girdi. Ice Cube aslında normal kazanç sağlayanlardan ancak son filmleri aynı başarıyı gösteremedi. Geçen yaz gösterime giren The Longshots sadece 12 milyon dolar hasılat getirdi.

Kazandığı her 1 dolar için Cube, 4.77 dolar kazandırdı.

Turkishny.com / Gülten Sarı