Oğlunun 3 yaşındaki bir çocuğu taciz ettiğini öğrenen baba deliye döndü ve 15 yaşındaki oğlunu gözünü kırpmadan öldürdü. Highland Park, Michigan'da meydana gelen olayda, 37 yaşındaki baba Jamar Pinkney, oğlunu boş bir araziye götürdü ve tüm yalvarmalarına rağmen dinlemeyip kafasından vurdu. Mahkeme adamı 1. derece cinayetten yargılayacak.

Olay, Pinkney'in 15 yaşındaki oğlunun 3 yaşındaki bir kız çocuğunu soyarak cinsel tacizde bulunmasını öğrenmesiyle başladı.

Savunma avukatı Corbett O'Meara ise, babanın cinsel tacize karşı tepkisinin göz önünde bulundurulmasını istedi.

O'Meara, "Taciz olayı, mantıklı bir insanın kontrolünü kaybetmesine neden olabilir. Mahkemenin bu durumu göz önünde bulundurması gerekir." diye konuştu.

Zanlının mahkemeye elleri bağlı bir şekilde getirmesinin ardından, çocuğun kadın akrabalarından birisi 'Hayır, hayır hayır' çığlıkları nedeniyle Pinkney mahkeme salonunun dışına çıkarıldı.

Pinkney, 1 Aralık'ta yeniden görülecek davasına kadar kefalet bedeli belirlenmeden cezaevinde tutulacak.

Polis şeefi Ted Caldwell, "Olay tam aile fertleri açısından çok zor, polis için de zor," yorumunu yaptı. Caldwell, "Highland Pak küçük bir kent. Bu insanlar yıllardır buradaki toplumun birer üyesi. Cinayete neden olan cinsel taciz suçlamasıyla ilgili polis soruşturması yoktu," diye konuştu.

Öldürülen gencin annesi Lazette Cherry, oğlunun küçük bir kızla cinsel teması olduğunu söylediğini, ardından kendisinin olayı babasına anlattığını söyledi. Olayın hasır altı edilemeyecek bir konu olduğunu söyleyen Cherry, babasının silahla gelip oğlunu boş bir araziye götürdüğünü ve öldürdüğünü açıkladı.

Turkishny.com / Gülten Sarı