Bir lise öğretmeni, bir öğrencisini diğerini öldürmesi için parayla tutmaya kalkıştı.

Akıllara durgunluk veren bu olay Atlanta'da bir lisede yaşandı.

Polis, Mundy's Mill Lisesi'nde öğretmenlik yapan Randolph Forde'yi terörist tehditler yapması nedeniyle tutukladı ancak öğretmen kefaletle serbest kaldı.

Savcı, öğretmenin öldürülmesi istediği 16 yaşındaki erkek öğrencisine 'Sen homoseksüel misin' diye soru sorduğunu, ardından da aynı öğrencisini yumruklama tehdidi savurduğunu açıkladı.

Clayton Kenti polisi, olayın 9 Ekim'de meydana geldiğini, öğretmenin bir öğrencisini okul otobüsünden indirdiğini ve ona "kurbanı öldürmesi karşılığında para ödeyeceğini" söylediğini açıkladı. Öğrenci, kurbanın kim olacağını sorduğunda da, öğretmen kurbanın adını bir kağıda yazdı ve öğrenciye verdi.

Hedefteki öğrencinin ve ailesinin avukatlığını yapan Terance Madden, öğrenci ve öğretmen arasındaki sorunların 29 Eylül tarihine uzandığını ve müvekkiline dışarıda seslenip gay olup olmadığını sormasıyla tırmandığını belirtti.

Sonrasında da öğretmen ve öğrencisi sınıfta tartıştı ve Ford öğrencisini, 'ağzını burnunu dağıtmakla' tehdit etti.

Öğretmenin çirkin davranışının okul yönetimine bildirildiğini ancak yönetimin harekete geçmediğini belirten avukat, 12 Ekim'de polisin olaya müdahale etmesine kadar okulun bir önlem almadığını söyledi.

Tuhaf olay nedeniyle, öğrenci okuduğu okulu değiştirmek zorunda kaldı.

Ancak polis suçlamasından sonra öğretmen Forde, okuldan uzaklaştırıldı ve öğrenci yeniden okula döndü. Forde 10 bin dolar kefaletle serbest kaldı.

Turkishny.com / Gülten Sarı