Oklahoma City'de bir doktor 9 yaşındaki oğlunu öldürme suçlamasıyla tutuklandı. Doktor birinci derece cinayetten yargılanacak.

3. sınıf öğrencisi çocuk, polisler ve 911 yetkilileri eve ulaştığında yaşamını yitirmişti. 51 yaşındaki doktor Stephen Wolf, oğlu Tomy Wolf'un ölümünden sorumlu tutuluyor. Cinayet mahallinde bir adet bıçak bulunurken, çocuğunu korumak isteyen anne de, doktorun yumruk ve darbelerinden nasibini aldı.

Polis şefi Richard Mask, doktorun birinci derece cinayetten tutuklandığını açıkladı. Gece 4.00 civarında 911'e gelen telefonların ardından eve giden polis, yaralı bir anne, ölmüş bir çocuk ve boğuşma izleri taşıyan bir adamla karşılaştı.

Mask, polisin eve ulaştığında büyük bir boğuşma yaşandığını anladığını söyledi. Polisler, eve girdiğinde Wolf'u etkisiz hale getirdi ve cinayette kullanılan bıçağı da buldu.

Soruşturmayı yürüten yetkililer, boğuşmanın çocuğun odasında başladğını, annenin eşine engel olmaya çalışırken darbe aldığını belirtiyor. Hastaneye kaldırılan anne Mary Wolf'un durumu iyiye gidiyor.

Boğuşma arasında 911'e tam üç kez telefon edildi. Polis ilk telefondan sonra harekete geçse de, 4. telefon da polis eve girdiği sırada edildi.

Mask, "Tüm gerçekleri biraraya getirmeye çalışıyoruz. Çocuğun ölümü, küçük bir kasaba olan Nichols Hills'te yıkıcı bir etki yaptı." diye konuştu.

Katil baba Stephen Wolf, Oklahoma'daki bir hastanede dahiliyeci olarak çalışıyordu.

Turkishny.com / Gülten Sarı