Türk dostu Brooklyn Belediye Başkanı, soluğu "Bir dergide gördüm" dediği Brooklyn pizzacısında aldı.

New York'un Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz ve eşi Jamie Markowitz ziyaret için geldikleri İstanbul'da ilginç bir öğle yemeği molası verdi. Daha önce İstanbul ile ilgili bir turistik dergide adını gördüğü Brookly Pizza'ya gelen belediye başkanı, "Brooklyn'de 50 bin Türk aile yaşıyor. Hatta Brooklyn Amerika'da yaşayan Türklerin başkentidir diyebiliriz. Brooklyn'de çok sayıda Türk restoranı var.

Bu yer de benim ilgimi çekti. Adı Brooklyn olduğuna göre iyi pizza yapıyor olmalılar" dedi. İstanbul'a daha önce defalarca geldiğini ve Beşiktaş'ın kardeş belediye olduğunu belirten Markowitz "İstanbul'un trafiği Brooklyn'i aratmıyor" diye konuştu.

BEŞİKTAŞ TARAFTARI

Geçtiğimiz hafta ara seçimler sonucu tekrar belediye başkanı seçilen Markowitz, renkli kişiliği ile biliniyor. Restoran sahiplerine hediye etmek üzere Brooklyn yazılı tişört, şapka, bere, havlu ve posterle gelen Markowitz, tam bir Türkiye aşığı ve aynı zamanda da Beşiktaş taraftarı... Brooklyn Belediye Başkanı'nın ziyaretine çok memnun olduklarını ifade eden Brooklyn Pizza'nın sahibi Can Yazgan da "Kendilerine en iyi pizzalarımızı sunduk" dedi.

Sabah