ABD, evinden 11 ceset çıkan seks suçlusu Anthony Sowell'i konuşurken, ülkede bugüne kadar çok sayıda seri katil yakalandı.

Bazı katiller uzun yıllar bulunamamış ancak arkalarında uzun bir 'ölüler' listesi bırakmıştı.

ABD'de çok yakından bilinen 'ünlü' seri katillerin listesi:

Donald Harvey: Bir hemşirenin eski yardımcısı. Ohio ve Kentucky'de tam 37 kişiyi öldürdü ve ömür boyu hapis cezası aldı. Kurbanlarının çoğu çalıştığı hastanedendi. Cinayetleri 1986-87 yılları arasında işledi.

John Wayne Gacy Jr: 1972-78 yılları arasında tam 32 erkeği ve çocuğu katletti. 1980 yılında yakalandı. Cesetlerin 27'si Chicago'daki evinin bodrumunda yakılmış halde bulundu.

Patrick Wayne Kearney: 1977'de 32 erkeği öldürdüğünü itiraf etti. Cesetlerin çoğu çöp poşeti içinde Güney California otoyolunun kenarındaki çöpte bulundu. Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.


Jeffrey L. Dahmer: Eski bir şeker fabrikası çalışanı. 1978'den 1991'e kadar onlarca erkeği öldürdü. 1994'te cezaevinde bir mahkumu öldürdü.

Robert Hansen: Alaska'lı bir fırıncıydı. 17 kadını öldürdü. Kurbanların çoğu dansçı ve fahişeydi. 461 yıl hapis cezası aldı.

William Bonin: 'Otoban katili' olarak biliniyor. 14 erkek çocuğunu ve genç erkeği tecavüz ettikten sonra öldürdü. Cesetleri ise otoban kenarına attı.

Arthur J. Shawcross: Rochester New York'ta 11 kadını öldürdü. 250 yıl ceza aldı.

Postacı David Berkowitz: New York'ta 6 kişiyi öldürdü.

Turkishny.com / Gülten Sarı