Pazar gününden bu yana kayıp olan 3 üniversiteli genç kızın cesedi, araçlarının içinde bir gölette bulundu. Polis, kızları bir gölette batmış bir aracın içinde buldu. Kızların arkadaşlarından biri, üç genç kızın kaybolmadan önce kendisini aradığını ve sudan bahsettiğini söyledi. Bu da akıllara kızların intihar etmiş olabileceği ihtimalini getiriyor.

Kyrstin Gemar, Afton Williamson ve Ashley Neufeld en son Pazar gecesi görüldü ve bir daha kızlardan haber alınamadı.

From left: Ashley Neufeld, Kyrstin Gemar and Afton Williamson. A friend says they called her in distress and mentioned water.

Salı günü, bir arama-kurtarma timi, Dickinson, North Dakota'dın 5 mil kuzeyindeki bir gölet kenarında teker izleri fark etti ve izlerin gölette son bulduğu gözlendi. Yetkililer, suyun içinden 1997 model bir Cherokee cip bulunduğunu ve kızların da aracın içinden cansız halde çıkarıldıklarını kaydetti.

Dickinson Üniversitesi ilişkiler yöneticisi Connie Walter, kızların kaybolmadan önce takım arkadaşlarını arayarak stresli bir şekilde konuştuklarını ve sudan bahsettiklerini belirtti.

Telefon görüşmelerinin ardından olay polise bildirildi ve arama çalışmaları başladı. Kızların, özel bir arazide bulunan gölete neden ve nasıl gittikleri ise hala esrarını koruyor.

Turkishny.com