Amerika'da küçük yaştaki öğrencileriyle ilişkiye giren öğretmenlerin sayısı her geçen gün artıyor. İddialara göre Albuquerque Public Schools'da öğretmenlik yapan 33 yaşındaki Kristy Sanchez-Trujillo, 13 yaşındaki öğrencisine tecavüz etti. Olayın ortaya çıkmasından sonra tutuklanan ve kefaletle serbest kalan öğretmenin ilişkisini ise bir başka öğretmen arkadaşı ortaya çıkardı.

18 yaş altındaki bir çocuğa tecavüz, küçük yaştaki biriyle cinsel temas gibi suçlardan yargılanacak olan Trujillo, okulda sosyal bilimler öğretmenliği yapıyordu.

Öğretmenin, küçük yaştaki öğrencisini sinemaya götürdüğü, ardından da cinsel ilişki için bir parka gittikleri belirtiliyor. İkilinin bir kamyonette de birlikte oldukları iddialar arasında.

Yargıç Kevin Fitzwater, 25 bin dolarlık kefalet bedeliyle öğretmeni serbest bıraktı, ancak küçük sevgilisiyle görüşmeme yasağı koydu.

Öğretmenin avukatı Armando Torres, "Sizden müvekkilimin ve ailesinin özel yaşamına saygı duymanızı istiyorum" savunması yaptı.

Polis, kadın öğretmenden DNA, saç örnekleri ve fotoğraf alarak öğrencisi ile ilişkisini somut kanıtlara dökmeye çalışıyor.

Turkishny.com / Gülten Sarı