Fenerbahçe USA futbol takımı, henüz 2. yılında “New York State National Cups” turnuvasında mücadele etmeye hak kazanarak Amerikan profesyonel futbol ligi “Major League Soccer-MLS”e doğru çok önemli bir adım atmış oldu.

East NY Soccer League’in 6. haftasında tüm maçlarını kazanarak 16 takımlı ligin şampiyonluktaki en iddialı takımı olmayı başaran Fenerbahçe USA  futbol takımı, New York Eyaleti’nden seçilen başarılı takımlar arasında oynanacak “New York State National Cups” turnuvasında mücadele edecek. New York State National Cups’ı kazanması halinde Fenerbahçe USA, MSL’e seçilecek takımlar arasında yerini alacak.

25 kişilik kadrosunda Türk oyunculardan başka Jamaikalı, İngiliz, Yunan, Hırvat ve Amerikan oyuncular da yer alan Fenerbahçe USA futbol takımının Türk çalıştırıcısı Larry Şuayip Toyaloğlu turkshny.com’a yaptığı açıklamada takımlarının National Cups’ı kazanmasının hayal olmadığını, kupada yer alan her takımı yenecek güçte olduklarını söyledi. Toyaloğlu, Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Ekmel Anda’nın takımlarına her türlü maddi ve manevi desteği vererek başarıların altında önemli pay sahibi olduğunu vurguladı.

Fenerbahçe USA Derneği Başkan Yardımcısı Turgay Kadıoğlu ise takımın antrenörü Toyaloğlu’nun gecesini gündüzüne katarak çok güçlü bir takım yarattığını, New York State National State Cups’ta da kendisine güvenlerinin tam olduğunu ifade etti. Kadıoğlu, kupayı almaları halinde hem Fenerbahçe USA takımının sesinin Türkiye’de daha çok duyulacağını hem de tesis ve yatırım anlamında daha büyük adımlar atabileceklerinin altını çizdi.

Futbolda henüz ikinci sezonunda büyük bir iddiayla yoluna devam eden Fenerbahçe USA futbol takımı, çarşamba akşamı saat 07.oo’da Center Island Stadyumu’nda kupanın ilk maçı için VV Nieuw-Amsterdam takımıyla karşı karşıya gelecek.

Haber ve Fotograflar: Oktay Güney – Turkishny.com / Özel