Ünlü İngiliz şarkıcı Sting, Obama'yı Tanrı'nın gönderdiğine ve onun dünyadaki karmaşayı çözebilecek en iyi kişi olduğuna inandığını söyledi. Sting, aslında dindar bir adam değil fakat Başkan Barack Obama'nın, dünyanın sorunlarına ilahi bir yanıt olabileceğini söyledi.

Bir röportajında Sting, "Pek çok açıdan, Onu Tanrı gönderdi. Çünkü dünya bir karmaşa içinde," dedi.

Dünyanın sorunlarını çözmede Obama'nın en iyi lider olduğu inancını açıklayan Sting, Obama ile vakit geçirme fırsatı bulduğunu ve onu sorunlar karşısında çok samimi, çok hazır gördüğünü ve dünyanın da tam buna ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

Sting, Obama'ya övgülerini sürdürdü ve, "Geçmişi ve özellikle İslam'a dair eğitimi nedeniyle onun bu işe en uygun kişi olduğunu düşünüyorum," yorumunu yaptı.

Başkanın zor bir işle karşı karşıya olduğunu kabul eden Sting, Amerikan politikaları, Obama ve Obama'nın sağdaki rakiplerinden çok etkilendiğini belirtti.

58 yaşındaki ünlü sanatçı, dünyanın sorunlarıyla başa çıkılabileceği konusunda ümitvar olduğunu ancak 'Ortaçağa ait düşüncelerle yaşanıldığını görüp hayal kırıklığına' uğradığını ifade etti.

Bu hafta 'On A Winter's Night' isimli albümünü piyasaya süren Sting, "Umuyorum, Tanrı'nın renk ya da etek boyunuzla ilgilenmediğini kavrayıp gerçek meseleler hakkında konuşmaya başlarız. Burada bir aile olarak evrilmek için bulunuyoruz ve artık ayrılamayız," diye konuştu.

Turkishny.com / Gülten Sarı